هدف هوشمند چیست ؟ _ هدف گذاری

شاه کلید هوشمند سازی اهداف _ هدف گذاری

 یکی از بزرگترین معضلات ما این است که برای خود اهدافی مشخص می کنیم ولی گاهی به آنها دست پیدا نمی کنیم .

یکی از راه های موفقیت در هدف گذاری و رسیدن به آنها Smart کردن اهداف و هوشمند کردن آنهاست . برای این کار لازم است 5 قدم برداریم . پیشنهاد میکنم پیش از مطالعه ادامه مطلب دفتر فردای نو را بردارید و گام به گام با این مقاله  یک هدف انتخاب کنید و آن را هوشمند کنید .

همراهان ما یک دفتر به نام فردای تو تهیه کرده اند که گام به گام در آن برای رسیدن به فردایی بهتر را تمرین می کنند . پیشنهاد می کنم یک کاغذ و قلم در دسترس داشته باشید . 

هدف smart

یک هدف خوب هدفی است که از 5 فیلتر عبور کند و آن ها عبارتند از : 

1_  S–Specific یعنی مشخص باشد _هدف گذاری

در این قدم باید به صورت شفاف بدانیم که منظورمان از این هدف گذاری چیست و ما به دنبال چه چیزی هستیم . مثلا برای خودمان بنویسیم که من می خواهم روابطم با فرزندم در سه ماهه آینده بسیار بهتر شود . این کار را با روزی 15 دقیقه تمرین شروع می کنم و پایان هفته ها 3 ساعت برای او زمان اختصاص می دهم و هدف من از این کار موفقیت او در ترم نیمسال تحصیلی است .

هر چه قدر این قسمت و جزئیات ان را برای خودمان مشخص تر و روشن تر نمائیم شانس ما در موفق تر شدن و رسیدن به هدفمان بیشتر خواهد بود و به عبارتی ما باید به صورت شفاف با خودمان مرور کنیم که چه چیزی می خواهیم و به دنبال چه چیزی هستیم .

هدف smart

2_ M – Measurable  قابل اندازه گیری باشد _ هدف گذاری

برای اینکه در این گام به آنچه می خواهیم نزدیک تر شویم باید هدفی برگزینیم که قابل اندازه گیری باشد . به عنوان مثال در مورد روابط خودمان با فرزندمان می توانیم یک تایم برای پایان هفته مشخص کنیم و در آن زمان از فرزندمان بازخورد بگیریم . مثلا به او بگوئیم که به نظرتو چه قدر روابطمان بهتر شده است ؟

هدف smart

حتی می توانید یک فرم نظر سنجی برای فرزندتان طراحی کنید و به او بدهید . این کار و این رفتار بالغانه هم ما را در سنجش میزان موفقیتمان کمک می کند و هم اینکه تاثیرات بسیار زیبایی در نزدیک تر شدن زبان ما با او خواهد شد .شاید این کار در نگاه اول خنده دار به نظر بیاید اما یادمان باشد تفاوت افراد حرفه ای و معمولی در رعایت کوچکترین نکته هاست . در این مرحله باید هدفی را انتخاب کنیم که میزان موفقیت در آن برای ما قابل اندازه گیری و بررسی باشد .

3_ A–Acceptable  شدنی و قابل قبول باشد _ هدف گذاری

گام سوم در تعیین هدف این است که هدفی که انتخاب می کنیم واقعی و دست یافتنی باشد . برای مثال اگر ما همیشه در طی سالیان گذشته در خصوص ارتباط خوب با فرزندمان دچار مشکل بوده ایم و مشکل داشته ایم ؛ یک رابطه عالی و ایده آل را با تلاش یک هفته ای به عنوان هدف انتخاب نکنیم . البته می توان بخشی از این موضوع را برای یک هفته مشخص کرد اما موفقیت کامل شاید شدنی و واقعی نباشد .

در ابتدا بهتر است اهدافی را انتخاب کنید که احتمال رسیدن به آن ۸۰ تا ۹۰ درصد باشد و ریسک رسیدن به آن کمتر باشد ، اما بعدها می توانید اهدافی با احتمال کمتر و ریسک بیشتر هم انتخاب کنید.

هدف smart

راه اندازی یک کسب و کار چند میلیارد تومانی برای یک شخصی که تازه وارد بازار کار شده است و سرمایه و تجربه ای ندارد دور از دسترس است، البته غیرممکن نیست ولی محقق کردن آن خیلی سخت است.

4_ Realistic_R واقع گرایانه _ هدف گذاری

یک هدف خوب هدفی است که بر اساس توانایی های ما تعیین شده باشد . ما در هنگام انتخاب اهداف باید منابع و توانایی های خود را هم در نظر بگیریم تا در مسیر رسیدن به آن موفق باشیم . در این گام هر هدفی را که انتخاب کرده ایم باید آن را بر اساس توانایی های خود بیازمائیم . مثلا برای بهبود اوضاع درسی فرزندمان تصمیم بگیریم برای او هفته ای 10 ساعت کلاس آموزشی در نظر بگیریم . این هدف هرچند شاید ظاهرا خوب هم باشد اما قبل از آن باید ببینیم فرزند ما کشش و توانایی هفته ای 10 ساعت آموزش خارج از مدرسه را دارد یا نه ! اگر این موضوع را در نظر نگیریم به مرور زمان با فاصله گرفتن از خواسته و هدفمان نسبت به آن دلسرد خواهیم شد .

هدف smart

5_   T–Timely- دارای زمان بندی باشد_هدف گذاری

در مرحله پایانی وقتی که هدف خود را از 4 فیلتر بالا عبور دادیم زمان آن رسیده است که برای هدف خود زمان بندی کنیم . بهترین روش برای زمان دار کردن هدف تقسیم آن به قطعات کوچک است . مثلا ما می خواهیم تصمیم بگیریم از این به بعد برای فرزندمان بیشتر زمان اختصاص دهیم . برای این کار این هدف را به قسمت های مشخص و کوچک تقسیم کنید . مثلا بگوئید در هر هفته حداقل مجموعا فلان مقدار ساعت زمان میگذارم . و در هر ماه حداقل یک کار بزرگ انجام می دهم و …. .

هدف smart

یکی دیگر از ابزار های زمان دار کردن اهداف نقطه زمانی پایان کار یا deadline است . دد لاین یعنی مشخص کردن نقطه پایان کار و مهلت انجام آن . به عنوان مثال بگوئیم میخواهیم با خانواده به سینما برویم و حداکثر این کار را تا پایان ماه جاری انجام خواهم داد .

لطفا همین الان که دفتر فردای نو در دسترس شماست ، یک هدف برای بهبود روابط خود انتخاب کنید و آن را با گزینه های بالا بسنجید .

امیدوارم با انتخاب اهداف دقیق و صحیح فردایی بهتر را برای خودمان و اطرافیان رقم بزنیم . سپاس از توجه شما 

مرسی از همراهی و دلگرمی های شما عزیزان
راه های ارتباط با شما
ایمیل : mohamadsaberi.com@gmail.com

محمد صابری

اینستاگرام : https://www.instagram.com/mtsaberi
تلفن شرکت : 021-44758012
تلفن همراه : 09128535304
مشتاقم به شنیدن صدای گرم شما…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *